Jaké jsou základní pilíře úspěšného vztahu?

·Naučte se brát partnera takového, jaký je

Snadno se to řekne, ale hůř realizuje. Málokdy se stává, že se v partnerství setkají dva stejní lidé. Nemusí být vůbec na škodu, že váš partner je jiný, například opatrnější, impulzivnější nebo bázlivější. Jeho "jinakost" vám naopak může ukázat jiný pohled na věci, situace a vztahy. Nesnažte se ho měnit. Raději se soustřeďte na to, co pozitivního vám do života přinesl. Úspěšné partnerství musí být týmové a nejlepší tým je ten, v kterém je každý jednotlivec dobrý v něčem jiném. Výhodu rozdílů mezi sebou vnímejte v tom, že se navzájem můžete v něčem obohatit.

srdíčko z prstů

·Není nad vzájemnou komunikaci

Riziko dlouhodobého vztahu často spočívá v tom, že partneři navzájem méně komunikují, protože se domnívají, že toho druhého už dobře znají, vědí, co si myslí, co by řekl, a jak by se zachoval. Jenže právě tento postoj způsobuje stagnaci a přináší stereotyp. Navíc v důsledku menší komunikace si partneři začínají domýšlet, co by ten druhý řekl nebo co si myslí a často se mohou oba mýlit. Častým zabijákem vztahů jsou problémy v sexu, o kterém obzvláště muži nechtějí mluvit. A přitom by řešení mohlo být tak jednoduché, přípravek kamagra 100mg Nejlevnější generika by do vašeho vztahu mohl vnést nový náboj.

·Vztah nikdy nestavte na zákazech, ale na snaze pochopit

Častou chybou nezkušených párů je, že při vyslovení nějaké touhy jednoho, ten druhý rázně řekne: "Ani náhodou, na to zapomeň!" Psychologové říkají, že nemůžete nikomu řídit život jen proto, že spolu sdílíte jeden byt. Pokud někoho milujete, měli byste se snažit pochopit jeho pohnutky. Pokud ho odmítnete a nepodpoříte, pošlapete jeho sny. Přestože vám přijde jeho nápad šílený, zkuste mu vysvětlit, co vám při jeho zaslechnutí jde hlavou. "Chci tě pochopit a porozumět ti, proč ti na tom tak záleží. Mám ale pár otázek. Můžeme se o tom promluvit? "

pár v posteli při předehře

·Na ironii a sarkasmus zapomeňte

Humor a mírně popichování jsou součástí každého vztahu. Pokud chcete, aby váš vztah kvetl, nepoužívejte v něm výsměch a ironii. Neshazujte partnerovu sebedůvěru tím, že mu budete ironicky připomínat na co nemá, co nezvládne, a podobně. Rozlišujte mezi žertováním a vysmíváním se.

You Might Also Like