Dovolená snů v Adršpašských skalách!

Národní přírodní památka Adršpašsko-teplické skály je nádherným místem pro dovolenou! Zaujmou Vás nejen úžasnou faunou a flórou, ale také obrovským množstvím možností vyrazit si za zábavou, na pěší túry, nebo dokonce na kurzy horolezectví. Jejich obrovskou výhodou je také možnost vyrazit v jakémkoli ročním období. Na jaře si užijete příjemné počasí a malé množství turistů, v létě neodolatelné možnosti cest za zábavou, na podzim si zase vychutnáte překrásně zabarvenou přírodu a o zimě snad ani mluvit není třeba. Níže jsme pro Vás vypsali několik míst a aktivit, které nesmíte propásnout:Zalesněná stezka
1. Křížový vrch
Výlet na křížový vrch zabaví celou rodinu. Není nijak fyzicky náročná a je ve formě naučné stezky. Můžete tak objevit spoustu nových informací o místním rostlinstvu i zvířatech.
2. Zámek Adršpach
Pro milovníky kultury a architektury se poblíž Adršpašsko-teplických skal ukrývá zámek Adršpach, který byl vystaven v 15. století, ale svou dnešní podobu získal v období druhé světové války.
Otevřen je celoročně a potěšit Vás může nejen svou architekturou, ale také kavárnou a stálou expozicí lnářství, pískovcového lezení, a dokonce i únikovou hrou. V létě navíc můžete navštívit venkovní kino.Dřevěná chatička v přírodě
3. Horolezectví
Lezení je ve skalách povoleno, ale samozřejmě musíte dodržovat bezpečnostní pravidla národního parku. Nezapomeňte si však zjistit, v jakých oblastech je lezení bezpečné a za kolik se dá koupit vstupenka do skal.
Pokud si však chcete vychutnat všechny krásy, budete zde muset strávit přinejmenším 3 dny, což znamená že budete muset být někde ubytovaní. Na výběr máte mezi různými penziony nebo ubytování v soukromí v Adršpachu. Výhodou soukromého ubytování je samozřejmě soukromí, častokrát (pokud budete cestovat s větší partou lidí), budete mít k dispozici i celou chatku včetně kuchyně.

Previous post Betonové ploty Ostrava – současný trend ohraničování pozemků
Next post Internetové stránky