Kousek historie na dosah ruky

Karlovy Vary jsou velmi známou oblastí, především díky lázeňskému prostředí, slavné kolonádě a celkově přírodnímu prostředí. Jen nedaleko od nich, zhruba na půli cesty se Sokolovem se nachází jedna z goticko-románských historických památek, jedná se o hrad Loket. Stojí ve své plné kráse na žulovém útesu a obtéká ho řeka Ohře. Aby se to nepletlo, tak město, které se nalézá pod ním, nese úplně stejné jméno. Díky tomu, že se okolo rozprostírá Slavkovský les a nacházíme se v Chráněné krajinné oblasti, tak skutečně je zde nádherné prostředí, které stojí za delší návštěvu.

hrad Loket

Královské ubytování

Za zmínku stojí samotné historické jádro města Loket a najít si ubytování zde zase nebude tak složité. Královské ubytování Loket nad Ohří poskytne místní penzion, který dává svým hostům to nejlepší z nabídky. Čím je odlišný od ostatních? Že zde nenajdeme žádnou recepci nebo přísný dohled, ale získáme vlastní klíče jak od pokoje, což není nic neobvyklého, tak ale od celého domu. Příchod do svého zázemí si tak klidně naplánujeme podle svých představ a potřeb. Čas příjezdu se snadno s majiteli telefonicky domluví a je v podstatě v odpoledním rozmezí až do 21:00 hodin večerního času.
Loket, kde jdou domy a možnost ubytování

Jen kousek od hradu

Málokdy se poštěstí najít tak lukrativní místo přímo pod hradem. Díky celkové historické atmosféře se poté člověk skutečně cítí jako součást hradu a šlechticů, kteří zde kdysi dávno pobývali. Navíc ubytování si člověk užije s naprostým komfortem a pohodlnými prostory k odpočinku. Přece jenom trochu moderní doby se zde musí promítnout, tudíž televize a internetové připojení v podobě Wi-Fi je zcela přirozené, stejně tak jako moderní sociální zařízení. Díky tomu, že penzion je v centru města Loket, tak procházka po samotném náměstí bude velmi příjemným zážitkem. Stále je zde zachována historická atmosféra v místních uličkách a budovách. Loket je rozhodně místo, které stojí za návštěvu.

Previous post Bydlení, které vám přijde vhod!
Next post Americká hypotéka bez registru