Brazilské monstrózní akvárium

V brazilské metropoli vyrostl během pěti let obrovský komplex, který bude schopen otevřít své brány pro první návštěvníky již příští měsíc. Jedná se o park s dvaceti osmi nádržemi – tyto nádrže byly propojeny tunely z plexiskla, kterými mohou návštěvníci procházet a získat tak na pocitu sounáležitosti s přírodou. Majitelé slibují, že nabydete pocit, jako byste se procházeli po mořském dně.

Jak velký je park AquaRio?
Celkem se jedná o nádrže s objemem více než čtyři a půl milionu litrů vody. Zahrnuje dvacet osm obřích propojených nádrží a celková kapacita je momentálně tři tisíce živočichů. Celkem se momentálně v nádržích nachází tři sta padesát druhů mořských tvorů, ale majitelé slibují, že druhy i počet zvířat bude přibývat.

Celková kapacita celého komplexu je prý okolo osmi tisíc mořských potvůrek. Komplex stojí na ploše dvacet šest tisíc metrů čtverečních. Jen budovy komplexu se stavěly čtyři roky a celý areál včetně nákupu ryb a počátečního vybavení stál v přepočtu více než jednu miliardu korun. Zajímavé je, že celý komplex byl financován soukromými zdroji.

Jaké druhy ryb komplex skýtá?
Hned při vstupu si návštěvníci jistě všimnou kostry velryby, která visí od stropu vstupní haly. Je dlouhá třináct metrů a za živa tato velryba musela vážit alespoň pětatřicet tun.

Akvárium je rozdělené na několik oddělení. Hned v tom prvním se nacházejí nebezpečné masožravé paryby, jako jsou rejnoci nebo perutýny. V další nádrži se můžete podívat na čtyři desítky žraloků, včetně ohrožených a vzácných druhů, které jsou na pokraji vyhynutí.

Jaké atrakce akvárium nabízí?
Vyjma průvodců a přednášek k doprovodnému programu nabízí komplex návštěvníkům také možnost strávit noc v tunelu, nad kterým stojí nádrž se žraloky. Pro odvážné je tu také možnost si obléknout skafandr a mohou si mezi žraloky i zaplavat.

Previous post Zahrada může být tím nejkrásnějším hobby
Next post Kam za teplem po sezoně