Zahrada může být tím nejkrásnějším hobby


Sladká odměna
Pokud se zahradě budeme skutečně věnovat, odmění se nám krásnými rostlinami. Pokud máme zahradu užitkovou, odmění se nám také plody našeho pěstování. Jak je to krásné, když můžeme vyjít na zahradu pro čerstvou zeleninu.  Jak sladce nám bude chutnat jablíčko ze stromu, který jsme si zasadili.  A jakou budeme mít radost z rybízového koláče, který jsme upekli díky naší sklizni. 

Práce na zahradě prospívá našemu zdraví
Práce na zahradě je nejenom zajímavá, ale také velice zdravá. Ze zdravotního hlediska nám totiž pomáhá pohyb, který na zahradě musíme dělat při okopávání, rytí, sázení či odplevelování záhonků. Není to jen pohyb, ale také relaxace, která pomůže naší mysli, od každodenních problémů.

Zapojte rodinu
Do práce na zahradě můžete také zapojit své děti, které vám pomohou a zároveň se naučí i něco o přírodě. Je velice důležité, aby děti věděli o tom, jak se ze semínka stane rostlina, aby věděli, jak dozrávají plody a co to dá práce, než něco vyroste. Možná, že jim i tam nenáviděná mrkev bude více chutnat, když si ji vypěstují sami.

Není to tak jednoduché, ale stojí to za to
Práce na zahradě je samozřejmě náročná. Nic není zadarmo a je potřeba někdy opravdu hodně pracovat. Nejen fyzické předpoklady jsou nutné, ale mnoho věcí je třeba znát, nastudovat. Každá rostlinka má jiné požadavky a musíme se jí věnovat v jinou dobu. Jiné práce děláme na jaře, jiné v létě a podzim vyžaduje také něco jiného. Pokud se ale naučíme alespoň základní pravidla, vše se přidá automaticky a postupně.

Užitková nebo okrasná
Je potřeba se rozhodnout, jestli bude vaše zahrada užitková či okrasná. Samozřejmě, že oba druhy zahrad, jsou skloubit do jedné, ovšem kombinace není tak jednoduchá a je potřeba nad ní déle přemýšlet, případně si i nakreslit plánek. Díky pečlivému plánování můžete vytvořit zahradu, která bude užitečná a zároveň krásná, ve které se dobře najíte a zároveň si odpočinete v jejich krásných zákoutích.

Previous post Domácího mazlíčka zkrátka nemůže mít každý
Next post Brazilské monstrózní akvárium