Domácího mazlíčka zkrátka nemůže mít každý

Když jste byli malými dětmi, měli jste nějakého domácího mazlíčka? Měli jste pejska, kočičku nebo alespoň papouška? Rádi vzpomínáte na chvíle se svým zvířecím kamarádem, ale nyní, když po vás děti chtějí domácí zvíře, tváříte se odmítavě. Ano, nevýhody domácích zvířat jsou jistě velké. Ovšem je potřeba zvážit, zda ve vaší situaci nebudou přeci jen převažovat výhody.

Domácí mazlíček se nemá kupovat při první zmínce dětí o něm, to je samozřejmé. Jeden den po vás mohou chtít pejska, další den kočku a třetí den se jim zalíbí kůň. Jejich přání je potřeba poslouchat delší dobu, abychom se ujistili, že už zakotvili u jednoho přání. Pochopitelně, že pokud bydlíme v centru Prahy, v panelákovém bytě, určitě si nebudeme moci do bytu nastěhovat koně. Ale možná, že bychom tuto myšlenku nemuseli úplně zatracovat. Koně nemusíme mít v bytě, můžeme se domluvit na jeho ustájení někde v okolí Prahy a dojíždět za ním třeba o víkendu. Je třeba si uvědomit, že ne každý víkend budeme chtít dítě vozit za koněm a že je to poměrně drahý a nároční koníček.  Stejně tak nekomfortní bude pořízení si velkého psa do malého bytu ve městě. Venčení a péče o velkého psa je náročnější, než si mohou malé děti umět představit.

Naopak, pokud bydlíte na vesnici, je rozhodování se o pořízení nějakého domácího mazlíčka mnohem jednodušší. U domu můžeme mít například kočku, která nebývá ta náročná na péči, což ovšem neznamená, že by žádnou nepotřebovala. Na dobu dovolených jí musíme zajistit dostatek krmiva a vody.  Pes se na venkově bude mít také lépe, pokud máme zahradu, kam se bude moci sám proběhnout, protože ne vždy budeme mít čas a chuť na dlouhé venčení.

Pořízení domácího mazlíčka je třeba dobře rozmyslet, a to i pokud by se mělo jednat třeba jen o rybičky. Každý živý tvor potřebuje péči a nejlépe i společnost.

Previous post Naučte se znovu lásce k vaření
Next post Zahrada může být tím nejkrásnějším hobby