Procestujte severní Itálii

Máte rádi Itálii a takése sem rádivracíte? V Římě už jste byli několikrát, ale máte chuť poznat i další části této členité země vonící těstovinami a kvalitním vínem?
 
Napadlo vás zkusit navštívit více měst či míst v Itálie během jedné vaší dovolené? Má to hned několik výhod. Nemusíte platit letenky či lístky na dálkové autobusy, abyste se dostali do Itálie. Užijete si vzrušení z přesouvání a hlavně poznáte více různorodých měst.
 
Připravili jsme si pro vás ukázku vašeho možného výletu, který má tu výhodu, že všechna místa jsou dobře propojená místno vlakovou a autobusovou dopravou. Odpadá tedy nutnost pronájmu auta, což ale také můžete. Firma Hertz operuje samozřejmě i v Itálii.
 
Z Prahy a Vídně lítají přímé lety do Říma, doporučujeme si vyhledat ty z Prahy, neboť výcházejí až o tisíc korun řádově levněji. Operuje zde například nízkorozpočtová společnost Wizz Air.
 
Z hlavního města, kde nezapomeňte navštívit i Vatikán city, se vydejte přímo na sever do Pisy, kde za 18 eur můžete navštívit světoznámou šikmou věž. Vlak vychází od 20 euro více v pohodlné druhé třídě. Cestou lze vystoupit v Livornu a prohlédnout si typické přístavní město, ze kterého dnes stále vyplouvají zaoceánské lodě. Z Pisy lze využít autobus a za hodinu jste v romantické Florencii, zvažte i tuto možnost.
 
Z Pisy se přesuňte do Genovy (našeho Janova). Využít můžete opět vlakových spojů jedoucí každou hodinu, my vám ale doporučujeme Flix komfortní autobusovou dopravu, obdoba student agency u nás. Lístky na autobus vychází až o polovinu levněji a záchod zde máte také.
 
V okolí Janova se nachází další malá významná města jako Nervi, dle vašeho času je můžete projít. Zamiřte ještě více na sever do města Milano, kde nesmíte zapomenout navštívit jezero Como, odkud jsou nádherné výhledy na majestátně se týčící Alpy.
 
Nyní už se budete vracet zpátky, z Milána můžete se zastávkou ve Veroně vrátit zpátky do Bologny. Některé z vás by mohlo lákat so udělat jednodenní odbočku do San Marina (využijte vlaku z Bologny do Rimini a zde autobusu do San Marina).
 
Z Bologny lítají opět přímé spoje do Prahy i Vídně. Nebo i zde můžete využít Flix busů a dojet s nimi do Bratislavy. Pokud máte ještě čas, nezapomeňte na severu navštívit Benátky. U slovinských hranic se rozkládá poslední velké malebné severské město a tím je Trieste (náš Terst).
 
Nechali jste se inspirovat pro vaši příští dovolenou? Využijete pohodlných vlaků či levnějších ale stále komfortních Flix autobusů?

Previous post Byt a rekonstrukce
Next post Kuchyně středomořských ostrovů