Byt a rekonstrukce

Byt a rekonstrukce

Mnozí z vás bydlí v v jednotlivých bytových jednotkách, které máte v přímém vlastnictví. Ale jste v situaci, kdy váš byt potřebuje nutnou rekonstrukci, ať už z důvodu, že je starší a spousta věcí „dosluhuje,, nebo si přejete mít bydlení mnohem pohodlnější a podle svých představ, třeba s novým designem.
 dům s lešením
Několik rad o půjčkách, úvěrech, hypotéce a dotacích při rekonstrukci:
 
·         Při účelové nebo neúčelové půjčce se zajímejte hlavně o výši úroku a kolik  hlavně přeplatíte za tu dobu, po kterou budete půjčku splácet.
 
·         Výhodné–  v případě, když vám banka nabídne vyřízení půjčky (úvěru) zdarma, tak tím můžete ušetřit několik tisíc korun.
·         Nevýhodné– pokud budete mít měsíční splátky o několik stokorun vyšší, tak za celou dobu splácení přeplatíte bance až několik desítek ticíc korun NAVÍC.
·         Bytové družstvo nebo společenství vlastníkůsi na opravu domu s bytovými jednotkami může například vzít od Státního fondu úvěrový program Panel 2013  na komplexnost oprav bytového domu – výhoda jenízký úrok.
 
Podpora na bydlení od státu pro mladé – stručná nabídka:
 
Státpodporuje mladé lidi do 36 let, kterým nabízí úvěrový program na rekonstrukci a modernizaci bytu nebo rodinného domu. Úvěr bez poplatků je do výše 150 000,-Kč, s úrokem 2% p.a. po dobu fixace. Splatnost do 10 let + ručitel ve věku do 55let.
(Nařízení vlády č. 28/2006Sb.)
paneláky na sídlišti
Úvěrový program na pořízení bydlení pro mladé lidi do 36 let, kteří pečují o dítě do 6 let,je ve výši od 50 000,- Kč do 600 000,-Kč. Tento úvěr je se splatností do 15 let, s úrokem 1.2% s fixací maximálně na 5 let. (Nařízení vlády č. 100/2016 Sb.)
 
Státní fond bydlení nabízí více výhodných programů– máte možnost si vybrat pro vás
ten nejvýhodnější.  Tyto programy na bydlení nejsou určeny pouze mladým rodinám.

4.3/5 - (54 votes)
Previous post Vysněné bydlení pro mladé rodiny
Next post Jak stará je vaše doména?