Byt a rekonstrukce

Mnozí z vás bydlí v v jednotlivých bytových jednotkách, které máte v přímém vlastnictví. Ale jste v situaci, kdy váš byt potřebuje nutnou rekonstrukci, ať už z důvodu, že je starší a spousta věcí „dosluhuje,, nebo si přejete mít bydlení mnohem pohodlnější a podle svých představ, třeba s novým designem.
 
Několik rad o půjčkách, úvěrech, hypotéce a dotacích při rekonstrukci:
 
·         Při účelové nebo neúčelové půjčce se zajímejte hlavně o výši úroku a kolik  hlavně přeplatíte za tu dobu, po kterou budete půjčku splácet.
 
·         Výhodné–  v případě, když vám banka nabídne vyřízení půjčky (úvěru) zdarma, tak tím můžete ušetřit několik tisíc korun.
·         Nevýhodné– pokud budete mít měsíční splátky o několik stokorun vyšší, tak za celou dobu splácení přeplatíte bance až několik desítek ticíc korun NAVÍC.
·         Bytové družstvo nebo společenství vlastníkůsi na opravu domu s bytovými jednotkami může například vzít od Státního fondu úvěrový program Panel 2013  na komplexnost oprav bytového domu – výhoda jenízký úrok.
 
Podpora na bydlení od státu pro mladé – stručná nabídka:
 
Státpodporuje mladé lidi do 36 let, kterým nabízí úvěrový program na rekonstrukci a modernizaci bytu nebo rodinného domu. Úvěr bez poplatků je do výše 150 000,-Kč, s úrokem 2% p.a. po dobu fixace. Splatnost do 10 let + ručitel ve věku do 55let.
(Nařízení vlády č. 28/2006Sb.)

Úvěrový program na pořízení bydlení pro mladé lidi do 36 let, kteří pečují o dítě do 6 let,je ve výši od 50 000,- Kč do 600 000,-Kč. Tento úvěr je se splatností do 15 let, s úrokem 1.2% s fixací maximálně na 5 let. (Nařízení vlády č. 100/2016 Sb.)
 
Státní fond bydlení nabízí více výhodných programů– máte možnost si vybrat pro vás
ten nejvýhodnější.  Tyto programy na bydlení nejsou určeny pouze mladým rodinám.

Previous post Bydlení za městem nebo na venkově
Next post Procestujte severní Itálii