Jak správně vybrat barvu fasády domu

Jedná se o velmi kreativní proces vyjádření sama sebe a také vytvoření svého bydlení. Pokuste se domu vtisknout osobitost, část sama sebe a nebojte se to vyjádřit přesně tak, jak to cítíte.

Nechte se inspirovat, prohlédněte si ulici, v níž bydlíte, pokuste se si představit, jaké barvy by se hodily do okolí, aby dům příliš nerazil a nepůsobil okázale, ale aby zapadl mezi ostatní, aby měl lehký nádech do barev, které jsou obsaženy v okolí a zároveň aby měl co nejvíc z vaší osobnosti, aby vyhovoval vašim představám a snům.
–          Domy by měly zapadat do krajinky okolo
–          Domy by neměly příliš barevně vyčnívat, být příliš křiklavé vůči ostatním
–          Nepsaným pravidlem ulice je fakt, že by domy měly vypadat podobně, mít jakýsi podobný prvek


Sousedské vztahy mohou být nahnuté

Ne nečasto se stává, že se sousedům nelíbí plot mezi vámi, někomu vadí styl zahrady, někomu, že máte na dvorku zvířata, jinému, že máte děti, dalšímu, že pořádáte party, jinému zase bude vadit vaše garáž, které vrhá stín na jeho bazén a tak dále.

Jak to udělat, aby se sousedi nehádali o zbytečnosti?
1.       Rekognoskujte terén
Pokud je ve vašem okolí spousta zeleně, určitě byste se měli inspirovat tam. Nenásilně vetkněte domu některý z přírodních odstínů, které váš dům pohrouží do nenápadnosti okolní lokality. Jaké odstíny jsou vhodné? Hnědá, zelená, vínová, okrová nebo písková.
2.       Zůstaňte věrni stylu
Prozkoumejte styl svého domu. V jakém období byl postaven, vybírejte barvy takové, které byly obvyklé v té době, kdy byly postaveny.
3.       Střecha
Povrchový nátěr patří i na střechu, která podtrhne barvu domu. Mělo by se jednat o tmavší odstín, než jaký má fasáda, to je základní pravidlo.
4.       Vzorky
Přineste si z obchodu vzorky několika barev, mezi nimiž se rozhodujete. Vyzkoušejte je okolo vchodových dveří, nechte zaschnout a zkontrolujte je další den. Pokud jste si jistí, že tato barva je ta pravá, můžete se dát do nátěru
5.       Okapy
Nezapomeňte znova natřít i okapy. Ideálně by měly být v podobném odstínu, jako je střecha.

Previous post Rolls-Royce
Next post Jak ušetřit peníze, čas nervy během rozvodu