Jak ochránit svého mazlíčka? Co vše jim hrozí?


Většinou si to nepřipouštíme, ale i naše drahá a roztomilá zvířátka, která máme tak rádi, jsou prakticky každý den ohrožena a kdykoliv se jim může cokoliv stát. Pro každého z nás by to byla samozřejmě neuvěřitelná pohroma. Však ztráta domácího mazlíčky se rovná prakticky ztrátě drahocenného člena rodiny, kterého všichni už po léta milují. Co všechno tedy našim dokonalým mazlíkům hrozí a jak se těmto potenciálním nebezpečím vyhnout?
pes s aportem


1.       Cizí zavinění

Je to až neuvěřitelné, ale na světě je velké množství lidí, které nemá rádo domácí mazlíčky. Mezi nimi se samozřejmě naprosto drtivá většina zcela normální. Akorát si domů sami mazlíčka zkrátka nekoupí. Bohužel se najdou i tací, kteří jsou pravděpodobně nějakým způsobem psychicky narušení a jejich nenávist ke zvířatům je tak velká, že se jim rozhodnou občas dokonce cíleně ublížit.
kočičí oči

Často se stává, že v sousedství začnou umírat psi či kočky na otravu. Je to vždy tragédie, které jde těžko zabránit a většinou je hlavní najít viníka co nejrychleji a potrestat ho. Jedinou aktivní obranou proti takovýmto individuím je pak zvýšená opatrnost. Dbejte na to, kam váš pes zabíhá a mějte ho pod kontrolou a nic se mu nestane.
malé morčátko


2.       Útěk či ztráta

Přestože stejně jako my je, mají nás i naše zvířátka ráda, tak se čas od času stane, že se vydají na dobrodružství, z kterého se už nemusí vrátit. Pes může dokonce utéct i z oplocené zahrady. Tomu nejsnadněji zabrání takzvané podhrabové desky, které ochrání vašeho miláčka. Všichni víme, jak psi rádi hrabají a leckdy se mohou i v rámci hry podhrabat mimo váš pozemek a nedopatřením se tak ztratit. A jsou to právě podhrabové desky, které jsou speciálně navržené k tomu, aby tomuto spolehlivě zabránily. Stejně jako psi mohou utéct i kočky. U těch je situace už složitější, ale zase se na druhou stranu častěji vracejí v pohodě zas domů.


Previous post Pražské hotely jsou z nejvytíženějších v Evropě
Next post Internetové vyhledávače