Voda, nejdůležitější součást potravy

.

Ano, voda je nejen nesmírně důležitá, ale i velice citlivá na znečištění. Nevěřili byste, jaké škody může způsobit kyselý déšť, vítr který fouká od sousedovy stavby, nebo blízkost rušné silnice(a to je dnes skoro každá). A to nemluvím o spadaném listí, uhynulém hmyzu, nebo dokonce ptácích či hlodavcích. Mršiny těchto tvorů vám vodu zcela znehodnotí a leckdy i zničí sací zařízení. Takováto katastrofa nepotěší a stojí nás nemalé prostředky. Ovšem jsou i nebezpečí skrytá, jako například slimáci coby přenašeči mnoha parazitárních onemocnění. Valnou většinu těchto chorob naše současné zdravotnictví není schopno identifikovat, ani účinně léčit. A holubi, holubí trus, chlamydióza… Fuj. Voda je přirozenou líhní všech možných bakterií, kvasinek, plísní a dalších opravdu ošklivých mikroorganismů. Pokud nechceme onemocnět, nebo platit donekonečna za drahé rozbory, je minimalizovat možnost znečištění.
vodní víla

Prevence a řešení.

·         Okolí studny uchovávejte vždy v čistotě. Volte raději kameny, dlažbu nebo jiné povrchy, které nejsou prašné.

·         Stavebné materiál, popelnice, kompost i pytle s odpady umístěte co nejdál.

·         Někde poblíž umístěte pítko pro ptáky a další zvířátka, aby je studna nelákala.

·         Pokud ještě studnu nemáte, ale plánujete, dobře vybírejte umístění. Hlavně dbejte na dostatečnou vzdálenost od septiku, kanalizace, ale i od pole či jiných nebezpečných zdrojů znečištění.

·         Pravidelně studnu kontrolujte, povrchové nečistoty odstraňujte, na trhu je výběr různých sítek, dobře poslouží i rybářské náčiní, třebas zapůjčené od souseda.
hlídač kanálu

·         Jednou za čas je opravdu vhodné nechat si udělat kompletní rozbor vody – naše zdraví za to stojí.

·         A konečně – pořiďte si kvalitní poklop – třeba zde – https://www.dalkr.cz/bez-poklopu-to-zkratka-nepujde. Ten ochrání vaši studnu opravdu nejlépe.
Kvalitní voda to je chutné jídlo a dobré zdraví!

Voda, nejdůležitější součást potravy
3 (60%)1
.
You Might Also Like