Voda, nejdůležitější součást potravy

Ano, voda je nejen nesmírně důležitá, ale i velice citlivá na znečištění. Nevěřili byste, jaké škody může způsobit kyselý déšť, vítr který fouká od sousedovy stavby, nebo blízkost rušné silnice(a to je dnes skoro každá). A to nemluvím o spadaném listí, uhynulém hmyzu, nebo dokonce ptácích či hlodavcích. Mršiny těchto tvorů vám vodu zcela znehodnotí a leckdy i zničí sací zařízení. Takováto katastrofa nepotěší a stojí nás nemalé prostředky. Ovšem jsou i nebezpečí skrytá, jako například slimáci coby přenašeči mnoha parazitárních onemocnění. Valnou většinu těchto chorob naše současné zdravotnictví není schopno identifikovat, ani účinně léčit. A holubi, holubí trus, chlamydióza… Fuj. Voda je přirozenou líhní všech možných bakterií, kvasinek, plísní a dalších opravdu ošklivých mikroorganismů. Pokud nechceme onemocnět, nebo platit donekonečna za drahé rozbory, je minimalizovat možnost znečištění.
vodní víla
Prevence a řešení.
· Okolí studny uchovávejte vždy v čistotě. Volte raději kameny, dlažbu nebo jiné povrchy, které nejsou prašné.
· Stavebné materiál, popelnice, kompost i pytle s odpady umístěte co nejdál.
· Někde poblíž umístěte pítko pro ptáky a další zvířátka, aby je studna nelákala.
· Pokud ještě studnu nemáte, ale plánujete, dobře vybírejte umístění. Hlavně dbejte na dostatečnou vzdálenost od septiku, kanalizace, ale i od pole či jiných nebezpečných zdrojů znečištění.
· Pravidelně studnu kontrolujte, povrchové nečistoty odstraňujte, na trhu je výběr různých sítek, dobře poslouží i rybářské náčiní, třebas zapůjčené od souseda.
hlídač kanálu
· Jednou za čas je opravdu vhodné nechat si udělat kompletní rozbor vody – naše zdraví za to stojí.
· A konečně – pořiďte si kvalitní poklop – třeba zde – . Ten ochrání vaši studnu opravdu nejlépe.
Kvalitní voda to je chutné jídlo a dobré zdraví!

Previous post Když chcete přispět
Next post Business