Mapový server, který (téměř) všichni dobře známe, vydal další sérii 3D podkladů českých měst

V současné době (na počátku roku 2018) se v mapových podkladech objevila nabídka dalších 24 českých měst, která si lidé mohou prohlédnout i v 3D verzi. Trojrozměrný obraz je přece jen hodnotnější a pro podrobnou představu o místě, jak to tam vypadá, je tím ideálním řešením. Na první pohled to vypadá jednoduše, za 3D modely se však skrývá mnoho hodin týmové práce vývojářů a snímkování z výšky několika stovek metrů nad zemí za slunečného počasí.
První trojrozměrné pohledy na česká města se v databázi mapy objevily v roce 2014. Od té doby se vývoj a zdokonalování nejžádanějšího českého mapového serveru nezastavil a dnes se můžete pokochat leteckým pohledem třeba i na menší města, např. Kadaň, Rýmařov, Turnov, Rumburk, Jindřichův Hradec, Velké Meziříčí atd.
mapa

Mapy dokážou spoustu věcí, naučte se s nimi zacházet a odmění se Vám

3D pohled doplňuje i zobrazení tzv. Panoramy. To je síť ulic a silnic protkaná lidskými sídly a tvůrci map ji zachytili na fotografiích jednotlivých objektů. Můžete se tedy libovolně procházet po ulici i v hustém městském provozu a nerušeně si prohlížet vzhled domů, jako byste byli mezi nimi.
Pro řadu lidí představují mapy vynikajícího pomocníka v identifikaci místa, kam se chystají směřovat, slouží kupříkladu i při nákupu nemovitostí, kdy se klient rozhoduje nad vhodnou lokalitou pro bydlení. Mapové podklady mohou významně poodhalit změny, které v krajině probíhají v horizontu desítek let. Stále totiž nabízí pohled do starších fotografických podkladů z let 2012, 2006 a 2003. Kromě těchto map můžete využít i speciální mapy turistické s označením cyklostezek a turistických cest a se všemi turistickými symboly, např. lesního porostu, označení železnice a vrstevnic, zakreslení památek, hradů a zámků, muzeí atd.
lehátka na mapě
Mapy slouží i jako výukový materiál pro studenty, je tu k dispozici mapový podklad zeměpisný. Zajímavý je i pohled do mapy z druhé poloviny 19. století, to pro porovnání, jak hustě byla zalidněná republika před téměř dvěma sty lety.
Mapy – to jsou také zimní mapové podklady pro vyznavače běžeckého a sjezdového lyžování. Jsou tu vyznačeny sjezdové tratě, vleky a lanovky, dokonce i s odkazy na kontaktní místa jednotlivých lyžařských areálů.

Previous post Vyrazte za zábavou za hranice!
Next post Rychlý, rychlejší, nejrychlejší