Má smysl si spořit na důchod?


Jak jste na tom s myšlením na svoje stáří? Patříte snad mezi lidi, kteří to vůbec neřeší? Myslíte si, že to stejně nemá smysl, protože se nedožijete důchodu? Hlavně mladí lidé si říkají, že nemá skoro smysl si spořit peníze. Dnešní názor je ten, že se stejně prodlužuje doba odchodu do důchodu, tedy se ho stejně nedožijeme. Jak jste na tom vy?
pokladnička s penězi
Osobně patřím k lidem, kteří si myslí, že se opravdu důchodu nedožiji. Na druhé straně není dobré přestat na stáří myslet a neodkládat si vůbec žádné peníze. Dnes důchody nejsou nijak vysoké a obávám se, že ani do budoucna se tato otázka nezlepší. Vždyť v dnešní době si staří lidé chodí přivydělávat na brigády, aby měli více peněz. Důchody jim totiž absolutně nestačí a bez brigády by nevystačili.
senior v parku 
Je dobrou variantou se alespoň malou částku snažit spořit bokem na stáří. Pravda je, že člověk nevím, jestli se ho dožije nebo ne. Nicméně musíme i počítat s tím, že člověk se ho dožít opravdu může. Zkuste si alespoň nějakou částku dávat bokem a odkládat si je. Osobně jsem dospěl k názoru, že menší částku si bokem dávat můžu, a tak si ji odkládám na speciální účet. Tedy mám malou jistotu v tom, že nějaké peníze v případě stáří budu mít. Nemusím se potom spoléhat pouze na důchod a na to, co dostanu od státu.
veselý prarodiče 
Naopak jsou lidé, kteří na spoření na stáří myslí opravdu intenzivně a spoří si poměrně velké částky. Myslím si, že takové rozhodnutí záleží na každém člověku. Pokud se chce opravdu mít dobře, hlavně má na to finanční prostředky, proč by si odkládat nemohl. Jestli si chcete odkládat finance a být ve stáží zabezpečení, tak si je určitě odkládejte. Existují k tomu i různé druhy investic a spoření, kde máte určitou dobu spoření, po kterou si finance nemůžete jen tak vyzvednout. Což je dobré v tom, pokud opravdu chcete finance schraňovat a mít se v důchodu dobře. Ať se rozhodnete tak nebo tak, záleží čistě na vás a ani jedna z variant není špatná. Každý se na toto dívá svým pohledem, a tak to jistě zůstane i nadále.

Previous post Vybírejte pečlivě
Next post Plzeň stojí už přes sedm set let