Zlatá platební karta – výhody a nevýhody

Průzkumy, na kterých se podílely mimo jiné společnosti Visa a Equa bank, ukázaly, že více než dvacet procent Čechů touží po vlastnictví zlaté platební karty. Zlaté karty se stejně jako ty obyčejné liší v podmínkách i ve výhodách nebo třeba také v designu od banky k bance. Jaké jsou názory klientů na tyto zlaté platební karty?

Společenský status
Podle průzkumů vychází najevo, že Češi vnímají zlaté platební karty jako jistou příčku luxusu. Podle dotázaných je zlatá karta status a symbol bohatství. Jen asi třicet procent dotázaných by využívalo zlatou platební kartu hlavně kvůli dalším nabízeným službám a výhodnějším produktům, které tento program nabízí. Třetina mužů si myslí, že by si dokázala život se zlatou kartou užít mnohem více a kvalitněji. A téměř padesát procent dotázaných žen přiznalo, že pokud muž vytáhne zlatou kartu, zajímá je, jak movitý ten muž je. Dvě třetiny mužů si myslí, že zlatá karta jim dodává na atraktivitě.  Ženy si to nemyslí ani v patnácti procentech.
Dobrý sluha, špatný pán
Podobně jako u drahých hodinek nebo luxusních aut, lidé si myslí, že vlastníci zlých karet jsou bohatí, ale ne vždy to musí být pravda. Možná se jedná jenom o vysoký obrat. Zlatá karta se může stát velmi špatným vlastnictvím, pokud její vlastník pobere úvěry a půjčky a nestačí je splácet. Kromě toho zlatá karta není jenom záležitost výhod; jsou s ní spojené i nevýhody a také velké a mnohdy nesmyslné poplatky.

Černá karta místo zlaté
Banky se shodují, že zlatá karta znamená pro klienty prestiž, proto ji nabízejí. Movití klienti nevyžadují ani tak zlaté provedení, jako fakt, že jejich karta musí být designově dokonalá. Nesmí být okázalá, nejlepší je černé provedení s velmi elegantním motivem, případně bílé provedení a musí být skutečně povedené.
Kdo nenabízí zlatou kartu?
Ze čtrnácti bank, které u nás fungují, tuto výhodu platebních karet nenabízí Era poštovní spořitelna a Air Bank.

Previous post Česká republika je na prvním místě v bezhotovostních platbách
Next post Dovolená offline – existuje ještě?