Když chcete přispět

Mnozí z nás rozhodně nežijí v žádném nadstandardu. Kolik lidí vůbec dosáhne na průměrnou mzdu. Nicméně ruku na srdce i ti, kteří patří o takzvaně nízkopříjmové skupiny obyvatelstva, si nežije špatně. I lidé se základní mzdou jezdí často do zaměstnání autem, jezdí na dovolenou k moři, byť to je Chorvatsko v karavanu a rozhodně ne žádný all exclusive v luxusním hotelu. Jsou lidé, kteří si stále stěžují na špatnou životní úroveň a jsou lidé, kteří to vnímají jako určitý dluh. Rádi by darovali něco málo těm, kteří jsou na tom ještě hůře.
tablet v hospodě
Vnímají to jako závazek. Jsou lidé, kteří toto nutkání řeší například prostřednictvím adopce na dálku, nebo pravidelným měsíčním příspěvkem na podporu zdravotnictví či školství v rozvojových zemích. Ne každý si to ovšem může dovolit. Co dělat? Je zde možnost v podobě dárcovských SMS tedy DMS. Ty můžete posílat jednorázově nebo můžete zadat trvalý příkaz, který se hradí jednou za měsíc a to v hodnotě 30,-, 60,- nebo 90,- Kč, přičemž zrušit ho můžete kdykoli prostřednictvím deaktivační SMS.
 

Trvalé DMS se velmi rychle ujaly

Zatímco jednorázové DMS fungují už řadu let, trvalé DMS patří mezi relativní novinky, které se velice dobře ujali. Lidé nechtějí dobrou věc podpořit jen nárazově, ale často si nemohou dovolit posílat peníze z účtu a toto pro ně představuje ideální způsob jak pomáhat pravidelně a ne pouze nárazově.
Nemusí to být jen humanitární a sociální projekty, které formou DMS podporujete, podpořit můžete také kulturní či ekologické aktivity.
pracovní schůzka
Kde najít informace o jednotlivých projektech? Na internetu najdete seznam všech DMS projektů. I zde platí, že internet je médium k nezaplacení. Není to pochopitelně jen strohý seznam, ale najdete zde informaci, kdo je poskytovatelem (například Charita, Člověk v tísni), webové stránky organizace či nadace a stručný popis činnosti.
Vybírejte podle svého srdce.

Previous post Jak pěstovat plamének
Next post Voda, nejdůležitější součást potravy