Aplikace nejen na cesty

Každý z nás čas od času jede na dovolenou. Nezáleží kam, nezáleží jak dlouho a jaký účel naše cesta má, přesto existuje několik aplikací do našich chytrých telefonů, které se nám na cestách mohou hodit či usnadnit naše cestování. Pojďme na malou exkurzi světem aplikací pro vaše smartphony.
 
Booking.com
Zabookovat si hotel či jiný typ ubytování při nenadálé situaci se prostě hodí. Mějte aplikaci vždy po ruce a buďte v kontaktu s vašim příštím hostitelem. Obvykle si zajistíte ubytování dopředu na webové stránce, ale aplikace vám přijde k užitku i v případě zapomenutého kontaktu či adresy ubytování.
 
Jízdní řády či Pubtran
Dvě velice podobné aplikace, které užijete v případě nutnosti znalosti odjezdu spojů dle idos.cz. Webová stránka idos.cz není pro mobilní zařízení příliš přehledná a uživatelsky přívětivá, proto na cestách užijete raději aplikaci do vašeho zařízení.
 
SmartMaps
Pokud jsi vášnivý turista po českých a slovenských končinách, pak se ti budou jistě hodit mapy na cesty. Ne každý z nás má datový tarif s možností přístupu na mapy.cz nebo maps.google.com. A ztratit se někde není tak těžké.
Nezapomeňte se před prvním použitím aplikace přihlásit na Internet, ještě z domova, stáhnout si všechna potřebná data. Abyste pak mohli být offline v přírodě a přesto mít perfektní ponětí,kde se zrovna nacházíte.
 
Sygic
Pokud nejsi turista, ale naopak všude rád jezdíš automobilem, pak ti na cestách přijde k užitku aplikace s navigací pro automobily.
Vybrali jsme aplikaci,kterou hodnotí uživatelé jako jednoduchou a přehlednou. Opět si stačí doma přichystat mapy a celou trasu dopředu, potom můžete být offline a dojet přesto do místa určení bez problému.
 
Všechny aplikace je možné sehnat pro nejčastější operační systémy na dnešních smartphonech – Android a IOS. Nezapomeňte tedy na důkladnou přípravu před vaší příští dovolenou či cestou.
 

Previous post Jak stará je vaše doména?
Next post Muž, vonící dálkami