Auto moto přeprava

Řekneme-li slovo automobil nebo motorka, vybaví se každému stroj o dvou a více kolech používaných na našich i zahraničních silnicích za účelem osobní i nákladní přepravy. U nákladní přepravy to je jasné, je to přeprava za účelem převezení výrobků ob výrobce k odběrateli do obchodů, o přiblížení a přemístění zboží z místa na místo.
velká křižovatka
Při vyslovení slova auto, už se každému vybaví trochu něco jiného. Každému se vybaví jiná značka výrobce a tím i země původu vozu, každému se vybaví jiný typ automobilu. Od smartů, po malé rodinné vozy, velké rodinné vozy, vícemístná auta, sportovní vozy, autobusy i dodávkové auta. To se odvíjí od životní fáze a potřeb daného pozorujícího jedince.
Někteří raději volí vozidlo jednostopé, motorku, u kterých je také velký rozdíl jak v jízdních vlastnostech a síle motoru, vzhledu i kvalitě a bezpečnosti. Motorkáři se často shromažďují do moto komunit, pořádají přehlídky a spanilé jízdy, jezdí na svých plechových láskám i na zahraniční dovolené, zažívají svobodu jízdy na motorce.
duha v dálce
Ale majitelé osobních vozů o nic nepřicházejí. Mají navíc výhodu oproti motorkám, že mají nákladový prostor, kde bez sebemenšího problému převezou vše, co potřebují, například i stan a campingové vybavení. Ještě jednodušší to mají majitelé karavanů, kteří mají vlastní malý pojízdný obytný vůz, nemusí stavět stan, mají zde své soukromí, ale obvykle se hodí tyto vozy pouze za účelem cestování. Pro běžný provoz, dopravu do práce a na nákupy nejsou příliš praktické. Chytří majitelé dodávkových vozů, před dovolenou vyklidí z nákladního prostoru pracovní vybavení a místo něho přidají do vozu matrace na spaní a také jim odpadá nutnost v kempu stavět stan, přespí ve svém autě a další den, bez velkého balení mohou pokračovat v cestě. Každý typ motorového vozidla má své výhod i nevýhody, záleží jen na nás, jaký typ motorizaci si vybereme tak, aby nejlépe odpovídal našim potřebám.
 

Previous post Kartonové obálky
Next post I na poskytovatelích záleží