Cyklistika


Cyklistika je jednou z činností, které se může zúčastňovat celá rodina.

Opravdu mluvíme o celé rodině a to včetně kojenců či starých lidí – babiček a dědečků. V dnešní době jsou možnosti cyklistiky na vzestupu. Říkáte si, že kojenec se na kole ani neudrží, natož aby vyšlapal kopec?  A to stejné si říkáte o vaší babičce? Dnes přece existují elektro kola. Tyto kola jsou velice vhodné nejen pro lidi v důchodovém věku, kterým už ubývá sil, ale i pro lidi, pro které není sport zajímavý, nebaví je či ze zdravotních důvodů pro ně není možný. A ti kojenci? Pro kojence se dnes přece vyrábějí komfortní vozíky za kola, kde se krásně prospí.

Co s dětmi, které už nechtějí být ve vozíku za kolem a na klasické kolo jsou ještě malé?

Malé děti, které ještě neutáhnou šlapky na kole, ale vozík za kolo už pro ně není vhodný a atraktivní, si mohou pořídit kolo- odrážedlo. Divili byste se, že i na takovém odrážedle jsou děti schopny ujet i větší vzdálenosti.

Samozřejmě, že musíme přizpůsobit terén a nejlépe se jim pojede po rovince. Po rovince nebudou muset šlapat tak, jak by to musely dělat do kopce. Ani nebudou muset používat brzdy tak, jak by to musely dělat z kopce. Na rovince se nejlépe naučí jezdit a získají tak lásku k tomuto sportu. Nechceme jim přeci hned na začátku cyklistiku zprotivit. 

Jak vybírat kolo pro děti

Když vybíráme kolo pro děti, dbáme především na váhu.  Hlavně u nejmenších dětí budeme kolo – odrážedlo – často poponášet, když už děti nebudou chtít dále jít nebo když bude nevhodný terén a my jej budeme muset kousek přenést. Lehčí váha se tedy hodí nejenom dítěti pro pohodlnější jízdu, ale také vám.

Samozřejmě, že musíme také myslet na bezpečnost svých ratolestí a proto vybíráme kola, která jsou bezpečná. V praxi to znamená především kvalitní brzdy, ověřený výrobce, ochrana řetězu atp.

Společná zábava utuží rodinné vztahy

Uvidíte, že vaše rodiny vztahy se zlepší, pokud budete dbát na pravidelné a především společné aktivity.

Previous post Zkuste novou zábavu
Next post Ukažte svým dětem lepší zábavu