Zkuste novou zábavu

Nemusíte o víkendu trávit svůj čas stále stejně. Kde je psáno, že nesmíte vypadnout ze svých stereotypů. Rozšíříte si obzory. Vždyť je tolik možností, jak trávit volný čas.

Nakupování jako trávení volného času
Mnoho rodin se o víkendu věnuje především nákupům a návštěvám obchodních center. Ano, pro někoho může být i toto způsob relaxace a odpočinku. Možná proto, že se bojí zkusit něco jiného a alibisticky se vymlouvá, že se nakupovat přece musí. V sobotu proto po snídani vyrazí do nákupního centra a nákupem potravin stráví jistě dvě hodiny.

Celá rodinka si vybírá jogurty, pečivo a potraviny pro příští týden. S plným nákupním košíkem se pak rozhodnou zajít na oběd. Na obědě už přemýšlí, co asi tak dělat odpoledne a nabízí se myšlenka, když už jsou tedy v tom nakupování, zda se nepodívat i po nějakém novém oblečení. K tomu ještě novou rychlovarnou konvici. Ano, vždy je co nakupovat, vždy se dají vymyslet další a další věci, za které se mohou utratit peníze.

Nebylo by ale lepší, kdybychom místo utrácení peněz, využili svůj čas lépe? Celý týden vydělávat, abychom pak peníze o víkendu utráceli, se nám nezdá jako chytrý životní styl. Co třeba vyrazit na kolo? Taková projížďka vás žádné peníze stát nebude a ještě uděláte něco pro zdraví.

Nebo se projít do blízké lesní zoo. Většinou v nich také neplatíte za vstup a děti se krásně zabaví. Je spoustu možností, jak se může celá rodina bavit. A že je problém s tím, že nebudete mít co na sebe a budete mít prázdnou ledničku, když budete celý den běhat za zábavou? Ono to tak horké nebude.

Na mnoho míst je už dnes možné objednat si potraviny až domů.
Když ne potraviny, tak téměř jakékoli jiné zboží.  Stačí také dobře plánovat. Nikdo netvrdí, že už nikdy nesmíte jít do obchodu. Když ale budete mít naplánovaný seznam věcí, které je potřeba koupit, půjde nakupování rychleji. Nenechte se zlákat na skvělé nabídky obchodů, ušetříte tak svůj cenný čas.

Previous post Dovolenkujte v krásném prostředí, které nabízí Čechy a Morava
Next post Cyklistika