Je podložka pod bazén skutečně tak důležitá?

Pokud si koupíme rodinný dům či chatu nebo chalupu, pak jednou z věcí, kteří mnoho z nás dříve či později udělá, je koupě bazénu. Nezáleží nyní příliš na tom, zda se jedná o malý dětský nafukovací či o bazénu olympijských rozměrů. Důležité je, že se budeme mít jak ochladit v horkých letních dnech. Ovšem aby nám dlouho vydržel, je potřeba dodržovat při jeho stavbě určitá pravidla. A jedním z nich je to, že bude vždy použita podložka pod bazén. V podstatě se jedná o fólii vyrobenou z geotextilie a má hned několik účelů.

děti koupající se v bazénu

Tím hlavním je samozřejmě ochrana bazénu samotného. Ovšem chrání jej hned několika způsoby, přičemž každý z nich má svůj důvod. Platí to jak u těch malých, tak i velkých. Především jej chrání před propíchnutím ostrým kamenem, který by se zde mohl vyskytnout. A asi není třeba vysvětlovat, co by se v takovém případě mohlo stát. Poškozeny by snadno mohly být všechny vrstvy, což by mohlo způsobit vytvoření díry a následný výtok vody. Tím by se bazén stal nepoužitelným.

dno zapuštěného bazénu

Dále také zabrání v prorůstání travin a kořenů. A všichni víme, jak mohou být některé druhy urputné. Postupně by mohly prorůst až do bazénu, což je opět něco, co rozhodně nechceme. Stejně tak to platí pro drobná zvířata, žijící pod zemí. Ta by také mohla snadno bazén poškodit. Může se jednat nejen o drobný půdní hmyz, ale také krtky či například myši. A to tom, že by mohly způsobit vážnou škodu, asi není třeba mluvit. Je tedy jasné, že se použití geotextilie rozhodně nevyplatí opomenout. Především pak v případě, kdy chcete onen bazén využívat po dlouhou dobu. Bez ní totiž bude jeho životnost výrazně zkrácena, což by byla rozhodně škoda. Zvlášť když není nijak složité se tomu vyhnout. To je tedy potřeba mít na paměti, pokud se rozhodneme nějaký postavit. Není to nijak náročné a věřte, že je to investice, která se dlouhodobě rozhodně vyplatí.

Previous post Výplata je to hlavní
Next post Nakupujte u nás! Dopravu neplatíte!