Pražské hotely jsou z nejvytíženějších v Evropě

Ceny hotelů se v posledních měsících stále zvyšují, nejvíce však v našem hlavním městě, což je samozřejmě logické. Dle dostupných zdrojů se očekává, že hotely v Praze během následujícího roku zdraží až o čtyři procenta.

Průměrná cena pokoje v Praze tedy činí 2.250,- Kč. Tím se Praha řadí mezi šest evropských měst s nejrychlejším výnosem na pokoj. Kromě Budapešti je však ale stále nejlevnější variantou ze všech devatenácti sledovaných evropských velkých měst.

staré město

V loňském roce byla průměrná cena pokoje 2.169,- Kč. Růst průměrné ceny je zapříčiněn hlavně díky příznivé situaci české a celé evropské ekonomiky. Hlavní důvod návštěvy naší metropole je samozřejmě bezpečnost turistů. Ubytovávají se zde však také lidé z důvodu obchodních cest.

Výnosnost pražských hotelů se v loňském roce zvyšovala i přes to, že se zde nekonala žádná zvláště významná kulturní či sportovní událost. Dále Praha patří také z pohledu hoteliérů mezi šest nejzajímavějších měst v Evropě. Před Prahou pak je tedy pouze Porto, Dublin, Budapešť, Lisabon a Madrid.
Celkově v Praze, podle Českého statistického úřadu, je:

tramvaj

•    45 pětihvězdičkových hotelů
•    213 čtyřhvězdičkových
•    218 tříhvězdičkových
•    56 ostatních

Nejdražší hotel světa

Dubaj

Když už jsme se podívali na hotely v Evropě, pojďme se ještě podívat na nejlepší a nejdražší hotel světa.
Nejdražším hotelem světa je hotel v Dubaji. Nedávno byl přiřazen do elitní společnosti nejluxusnějších hotelů světa. Jeho stavbu tvoří dvě růžové věže a právě v nich jsou nejdražší apartmá, kde jedna noc stojí 25 tisíc dolarů.
Hotel má nejen luxusně vybavené pokoje, ale také systém akvárií. V nich je přes 65 tisíc živočichů od miniaturních žabiček po žraloka.
Zajímavostí je, že hotel stojí na největším uměle vybudovaném ostrově v celém světe. Stavba stála miliardu a půl dolarů. Nicméně je to investice do budoucna a jistě se vyplatí. 

Previous post Firma v dluzích? Víme, jak na to!
Next post Jak ochránit svého mazlíčka? Co vše jim hrozí?