Kostky jsou v oblibě od nepaměti

Neexistuje snad dítě, které doma nemá nějakou stavebnici. A už vůbec nenajdete dítě, které by nemělo to štěstí – mít doma dřevěné kostky, se kterými je možné vyhrát si mnoha různými způsoby.
Absolutně nezáleží na tom, jestli máte doma holky nebo kluky, podstatné je to, že s kostkami nikdy není nuda a vždy se najde několik možností k tomu, jak při nich strávit celý den.
dřevěné kostky

..1 Fantastické, když venku prší

Mnoho rodičů zarmoutí nepříznivé počasí už jenom z toho důvodu, že musí vymyslet program pro jejich ratolesti z pohodlí domova. Nezoufejte však předem, protože ani špatné počasí vám nemusí bránit v tom, prožít den plný zábavy a učení. Postavte si s vašimi dětmi hrad z kostek, garáž a parkoviště pro auta nebo klidně i nějakou věž, kterou můžete zbořit.
Věřte tomu, že je stavebnice tím nejlepším nápadem, který u vás doma v den, kdy prší – sklidí úspěch.

..2 Zapojte fantazii a motoriku

Kostky jsou vhodnou hračkou už pro ty nejmenší děti. Rovněž tak nemají žádnou hranici, která by rozhodla o tom, kdy si s nimi přestat hrát.
Pokud máte doma děti různé věkové kategorie, je to ideální šance k tomu, jak si vyhrát společně.Rozhodně je dobré pořídit si jich už na začátku dostatek, abyste měli více možností k tomu, jak jich k sobě spojit a něco nového z nich postavit. Zapojte fantazii a zlepšete menším dětem jejich motoriku díky tomu, že jich budou skládat postupně na sebe.
stavební bloky

..3 Typy, které byste měli vlastnit

Kromě klasických stavebnicových si vaši sbírku doplňte o kubus z kostek, který vašim dětem poskytne i vzdělávací činnost, při které si potrápí jejich hlavičky. Zpravidla jsou tyto kostky doplněné o 6 – 12 obrázků a zabaví děti na hodně dlouhou dobu.
Tradiční a stejně tak naučné jsou kostky s vkládáním tvarů.Pomáhají dětem naučit rozeznat odlišné tvary a vkládat jich na místo, kam skutečně patří.
Z toho vyplývá, že je dobré mít doma všechny druhy kostek, které se řadí mezi ty nejoblíbenější hračky – z dětství každého z nás.

Previous post Kompenzace za zpožděný let
Next post Naplánujte oslavu vašeho dítěte na jedničku