Šetříme s vlastní elektrárnou

Šetříme s vlastní elektrárnou


Na samém začátku je rozhodnutí, že tak vysoké částky za elektriku už člověk platit nechce. Udělá tedy krok, kdy se rozhodně pořídit si vlastní fotovoltaickou elektrárnu. Pokud musí, nechá to schválit komisí v rodině, kde se každý vyjádří a také se rozhodnou, kolik přispějí. Něco peněz bude ještě dotace, takže se najme nějaká firma, která celou tu velkou operaci zařídí. Projednávají se detaily, řeší se, zda rodině stačí solární panely, nebo chce přímo fotovoltaiku, a nakonec se dostane i na drobnosti, které jsou pro běh celého systému nutné. Při takové veliké akce se většinou nepočítají drobné, tedy koruny, protože všechny komponenty jsou poměrně drahé, a tak v řádech desítek tisíců nemá smysl probírat drobnosti.

montáž solárních panelů

A každý většinou považuje střídač za takovou drobnost a pak je většinou nemile překvapen jeho důležitostí a cenou. Tedy, pokud chce něco pořádného, a ne nějakou lacinou náhražku na kratší dobu. Pokud ještě něco takového doma nemáte, tak asi netušíte, o čem je vůbec řeč. Ale to nijak nevadí, protože se na to podíváme. Takže, střídače pro fve, rozuměj pro Foto Voltaickou Elektrárnu jsou velmi podstatnou záležitostí. Ona totiž ta elektrárna samotná vyrobí pouze stejnosměrný proud, který vám je v domácnosti v podstatě naprosto k ničemu.

fotovoltaika na střeše

My potřebujeme proud střídavý, protože všechny elektrospotřebiče fungují právě na něj. Nu, a proto je potřeba měniče, který vám ten stejnosměrný proud vymění za ten střídavý. Je pak už vcelku jedno, zda budete mít jednofázový nebo třífázový, střídavý nebo síťový, každý z nich se též může nazývat měnič, musí umět, nebo by umět měl pár věci navíc. Je to například akumulace nebo přetoky do sítě. Ale to už si musíte přečíst v jiném článku, kde najdete i spoustu dalších velmi užitečných informací. Stačí vám jen jeden klik, a to přímo na odkaz umístěný o něco výše.

Previous post Oblečte je
Next post Jak se žije bez sexu?