4 věci, které potřebuje vědět každý začátečník v dekorování

Rozhodli jste se začít věnovat novému koníčku? Pokud jste si vybral právě dekorování, rozhodně nejste na špatném místě. Rádi vás zasvětíme do základů této honosné disciplíny, která vyžaduje především kreativní myšlení a uměleckého ducha.

dekorativní zátiší

  1. Vybrat správné místo je základ.

Ať už aranžujete rámečky s fotografiemi členů rodiny, keramické sošky nebo třeba sušené květiny, důležité je správně určit místo jejich pobytu. Hlavní je uvědomit si, že všechno, co se v daném prostoru dostane do našeho zorného pole, bude následně ovlivňovat naši náladu, emoce a celkové vnímání místnosti.

  1. Musí to ladit.

Než se pustíte do výběru vhodných maličkostí a jejich barevných kombinací, zkuste se zamyslet nad tím, jak se vám tyto předměty budou hodit do celkového interiéru. Jaká je barva a materiál vašeho nábytku a co by k nim patřilo, aniž by to dohromady vyvolávalo dojem kontrastu nebo kýče? Zkoušejte si jednotlivé doplňky nejdříve postupně umístit ke kusům nábytku a sledujte, jak spolu korespondují.

  1. Rozmanitost je vás nejlepší přítel.

Každá plocha, tak aby byla vyvážená jak esteticky, tak symetricky, by vždy měla obsahovat seskupení následujících typů předmětů – něco vysokého, něco horizontálního, alespoň jeden přírodní prvek, dekorace jako jsou třeba svíčky nebo vonné tyčinky, které poskytnou útěchu čichovým vjemům, plochou podložku a nějakou zadní plochu (nejčastěji se používá obrázek, klidně i v rámečku).

květiny v rámečku

  1. Tvořte si postupně svou dekoratérskou sbírku.

Proces dekorování nespočívá v tom, že budete bezhlavě nakupovat látky a svíčky všech tvarů a barev a náhodně je umísťovat po pokoji. Tato práce musí být pečlivě promyšlená. Ideální je postupně si pořizovat předměty, které vás nějak zaujmou a se kterými je vám dobře, a až následně vyhodnotit, kam by se vám v bytě hodily. Kupujte tímto způsobem vše, co je na pohled příjemné a hlavně – co vám dlouho vydrží, jako jsou třeba sušené květiny – https://www.florservice.cz/susene-kvetiny-c173/.

Previous post Chcete půjčit dodávku?
Next post Klíčky jako součást zdravé stravy