S elektrokolem si ušetříte spoustu sil

V případě, že chcete dát šanci elektrokolům a pořídit si své vlastní, tak o něm musíte něco vědět. Důležité jsou samozřejmě jeho výhody a nevýhody, ale nejdřív bychom si měli říct, co to vlastně je a jak funguje, protože to ví skutečně málokdo.
Spousta lidí si myslí, že elektrokolo je pouze upravený moped tak, aby vypadal jako kolo. To ovšem není pravda a elektrokolo je stále kolem, i když má něco navíc. Základem je, že stejně jako na normálním kole, tak i na tomto musíte šlapat. Moderní elektrokola jsou ovšem vybaveny baterií, elektromotorem a ovládacím panelem. To na běžném bicyklu nenajdete. Elektromotor tam není od toho, aby vás dovezl kam chcete, ale aby vám pomohl se tam dostat. Užijete si tak jízdu mnohem více a přitom nepřijdete o fyzický aspekt klasické jízdy na kole. A teď se již podívejme na jeho výhody a nevýhody, které vám může přinést.


Výhody elektrokola

Všech výhod elektrokola si užijete především v případě, že žijete ve městě. Je totiž nejen šetrné k životnímu prostředí, ale také se s ním úžasně vyhnete dopravním zácpám. Díky elektromotoru na něj navíc můžete přijet v klidu do práce a nemusíte mít strach, že budete zpocení a zchvácení po náročné cestě. Stejně tak se během jízdy, a to i mimo město, nemusíte obávat, že nebudete stačit místnímu terénu. Pokud se bojíte jet někam na kole, protože máte strach z příliš velkých kopců, tak s elektrokolem se vám takového strachu rozhodně nedostane.


Jaké jsou na druhé straně negativa?

Jedním z problémů ve městě může být parkování, ale to se v poslední době rychle zlepšuje. Dalším je samozřejmě otázka počasí. Přestože s tímto kolem můžete jezdit i v dešti, tak je rozhodně počasí, během kterého dáte přednost autu, nebo veřejné dopravě. Zásadní nevýhodou pro některé může být vyšší hmotnost elektrokola oproti kolu běžnému. Některé modely váží až 30 kilogramů, což může být pro někoho problém během vypnutého elektromotoru a přepravě elektrokola samotného.

Vzhledem k tomu, že většina prodejců umožňuje si elektrokolo vypůjčit na vyzkoušení, tak se nemusíte ničeho obávat. Na trhu je mnoho modelů, které se od sebe znatelně liší. Proto je nejlepší vyzkoušet si jich více a nakonec se rozhodnout pro to, které vám bude nejvíce vyhovovat. A potom už si jen užívat všech jeho výhod.

Previous post Autosalony na ústupu
Next post Víte, jaký druh cyklistické helmy si pořídit?