Jaké tretry na kolo byste si měli pořídit?

Jaké tretry na kolo byste si měli pořídit?

Na trhu dnes existuje několik typů bot, které lze používat při jízdě na kole. My se dnes podíváme na tretry, jejich rozdělení a na účel jejich použití. Na současném trhu s cyklistickými doplňky a oblečením se nejčastěji setkáte s tretrami, které budou mít systém pro uchycení pedálu. U turistických bot lze záslepku, která se k uchycení používá sundat či namontovat na pedál, anebo ji na botě jednoduše nechat a používat je s běžným pedálem. Při výběru bot se zabudovaným nášlapným systémem nesmíte zapomenout na kompatibilitu mezi jednotlivými botami a vašimi pedály.
detail treter
Z jakých druhů treter si můžete vybrat? Základní rozdělení podle účelu použití je:
·         silniční tretry
·         cykloturistické tretry
·         MTB tretry

Silniční tretry lze použít jen a pouze při jízdě na kole, nelze v nich tedy například jít do hor. Vyznačují se hladkou podrážkou a velmi tuhou podrážkou, velice nízkou hmotností a důrazem na co největší přenos síly. Cykloturistické tretry na oceníte v případě, že jezdíte na kole dlouhé trasy a trávíte svůj čas na kole rekreačně. Proto v nich lze také podniknout i kratší pěší výlet. Jejich vzhled připomíná klasické outdoorové boty se širší a pohodlnější konstrukcí s měkkou podrážkou. Pokud máte rádi spíš kratší, ale intenzivnější jízdu v náročném terénu, tak jsou pro vás ideální MTB tretry. Mají hrubou terénní a zároveň tvrdší podrážku, obepínají nohu lépe než předchozí a lze u nich najít i přezku, kterou si nohu zpevníte ještě víc. Oproti cykloturistickým tetrám jsou překvapivě lehčí, ale počítat musíte s tím, že pevnější obuv vám nepřinese takové pohodlí, jako ta širší.
podrážka cyklistických treter
To samozřejmě nejsou jediné tretry, které si můžete pořídit. Existují také zimní a letní varianty. Zimní tretry se vyznačují kvalitním zateplením, díky kterému v nich můžete na kole jezdit i ve velmi nízkých teplotách. Naopak letní tretry jsou ve stylu sandálů. Na rozdíl od běžných sandálů mají tuhou podrážku a stejně jako ostatní tretry také možnost systému uchycení nášlapného pedálu.

3.7/5 - (4 votes)
Previous post Vysněné bydlení pro mladé rodiny
Next post Jak stará je vaše doména?