Lupy: Zbavme se jich nadobro!

Vznik lupů je většinou banální a způsobujeme si ho sami. Agresivními vlasovými prostředky, příliš častým mytím vlasů nebo špatným stravováním, které vede k nedostatku vitamínů a minerálů.

 blond vlasy.jpg

Nejprve musíme rozlišit, zda máme problém se suchými nebo s mastnými lupy. Pokud trpíme na lupy suché, poznáme to díky tomu, jak jsou malé a bílé. Odlupují se ze suché pokožky, a proto často padají na ramena. Mastné lupy mívají nažloutlou barvu a kvůli mazu se hůře slupují z pokožky. Častěji způsobují podráždění a jsou nepříjemnější.

 

Pokud tedy chceme lupům předcházet nebo se jich zbavit, v první řadě bychom měli upravit svůj jídelníček a zařadit do něj více potravin bohatých na vitamíny i minerály. Vynechejme smažené jídlo, mléko, sýry, bílou mouku, cukr, …

Naopak vitamíny a potravinové doplňky, které je dobré během takových onemocnění konzumovat jsou například Omega 3 mastné kyseliny – podporují zmírnění zánětů a podráždění, B komplex – udržuje zdravější kůži a vlasy, Vitamín E – podporuje krevní oběh, Chlorela – bohatá na vitamíny a minerály potřebné pro správnou funkci organismu, Vitamin C – antioxidant důležitý pro prevenci poškození kůže nebo Lactobacilus acidophilus – prospěšný k obnovení střevní mikroflóry.

 

Dále bychom měli zhodnotit produkty, které na vlasy používáme. Zkusme nahradit chemii za přírodní produkty z bylinek. Po poradě s odborníkem si můžeme vyrobit klidně i vlastní směs na mytí vlasů, která bude fungovat přímo proti onemocnění, na která trpíme.

 dívka u kadeřnice.jpg

Můžeme vyzkoušet i léčbu s několika potravinami, které máme běžně v domácnosti.

Třeba s citronovou šťávou, kterou potřeme vlasy a vlasové kořínky. Citron působí proti nadměrnému vypadávání vlasů a prokrvuje pokožku.
Jedlá soda. Její hrubá struktura nás zbaví mrtvé kůže a také působí proti plísním.
Aspirin. Obsahuje hodně kyseliny salicylové, která se přidává do šamponů proti lupům. Aspirin pomůže se zanícenou kůží. Stačí ho jen rozdrtit na prášek a přimíchat k části šamponu, kterým si běžně myjeme vlasy.

V neposlední řadě také Tea Tree Oil funguje proti lupům. Zklidňuje kůži a zabraňuje bolesti či svědění. Podobné účinky má Aloe Vera, které lze sehnat v několika provedeních v obchodech.

Previous post I Vy se dočkáte výsledků
Next post Magnetický držák na mobil do auta