Připojení k internetu

Klademe-li si otázku, jak se k internetu připojit, měli bychom si ujasnit, k čemu ho vlastně potřebujeme a chceme používat. A také jaké možnosti jsou v místě, kde se chceme připojit. Možnosti jsou dvě základní a sice drátové či bezdrátové připojení.

anténa na střeše domu

  • Drátové připojeníposkytujevysoké rychlosti pro stahování a odesílání dat, jednáse o nejvyužívanější způsob připojení v domácnostech i kancelářích. Nejvíce se používá připojení VDSL, alenejlepší volbou je připojení k optické síti, kde je téměř neomezená rychlost přenosu dat. Ovšem přístup k ní zatím nemá značná část uživatelů. Optická vlákna tvoří hlavní internetovou síť, jakousi páteř, ale pouze někde vedou až ke koncovému uživateli. VDSL umožňuje rychlé datové vedení přes již existující telefonní kabel. Potřebujete modem mezi telefonní přípojku a počítač. Další možností je internet přes kabelovou televizi.

  • Bezdrátové připojení čili Wi-Fi je u nás nejvyužívanější. Je to zejména proto, že na spoustě míst není dosud možné realizovat drátové připojení. Je potřeba být v blízkosti vysílače (na dohled) a mít na střeše anténu sloužící jako přijímač signálu. V domácnostech se usídlily Wi-Fi routery, které umožňují připojení všech dalších zařízení v bytě jako telefonů, notebooků apod. k jedné internetové přípojce a to vzduchem. Poskytovatel internetu vám přivede do domácnosti jednu přípojku a není třeba internet rozvádět pomocí kabelů do všech místností. Všichni uživatelé v bytě připojí svá zařízení pomocí hesla k routeru umístěnému v domácnosti a každý si dělá na svém mobilu, notebooku apod. co potřebuje.

barevné kabely internet

Pro laiky bývá tato tématika obtížně pochopitelná, proto je skvělé, že nám námi vybraný poskytovatel internetového připojení se vším poradí a provede instalaci za nás. Jaký způsob připojení je konkrétně pro vás vhodný či možný se dozvíte v článku Anténou nebo pomocí kabelu? na NejPřipojení. Najdete zde další cenné informace a můžete si připojení i rovnou objednat.


Previous post Tažné zařízení je vybavení automobilu, bez kterého se neobejdete
Next post Zeolit do filtrace plně zastoupí křemičitý písek