Takový hezký den to mohl být

Takový hezký den to mohl být


Zrovna vykouklo sluníčko po návalech pár škaredých dnů a vypadá to, že se nějak všechno sype. Je sice pravdou, že zrovna domácí strava byla skvělá, ale přece jenom takový hamburger co dělají v našem stánku, doma nikdo neudělá. Je pěkně nazdobený a ještě k tomu dostanu pár hranolků a to nejsou žádné sušinky, co by se nedaly ukousnut. Tak tím měl dnešní den začít. No a co, že je teprve dopoledne, když chutná, tak není co řešit. Jenomže ta hloupá váha mi překazila plán. Takové číslo, fuj, až se mi z toho udělalo špatně.

Hamburgery a hranolky neprospívají tělu – na obrázku je velké břicho, hranoly a hamburger

Teď nad tím musím pořád přemýšlet. Teda ani ne tak nad tím číslem, jako že mi je špatně. A ten doktor taky tomu moc nepřispěl. Člověk se tam odhodlá a nakonec prý musím zhubnout, jinak mně hrozí nějaký vysoký stupeň obezity, nebo co to vlastně povídal. Nedá se nic dělat, bude to chtít změnu. Naše sousedka má radu snad na všechno. Navíc je pravdou, že poslední dobou taky pěkně shodila pár kil a celkem jí to sluší. Takže plán je jasný, cestou koupit kávu a nějakou dobrotu, jde se na výzvědy.

Chce to řádně zatočit s tuky

To se řekne ale jak? Člověk sám na to nestačí, ale na druhou stranu taková bílkovinová dieta je správná volba pro každého. Předně bílkoviny zaženou pocit hladu a nevadí, když náhodou se jich sní víc, tohle tělu rozhodně neublíží. Také se jí říká keto dieta a prakticky se skládá ze tří fází.

  1. V první řadě je třeba snížit denní příjem sacharidů a to tak na 30 g za den.
  2. Ve druhé fázi se můžeme trochu rozšoupnout na 50 g.
  3. Třetí fáze je taková ustalující na 80 g za den.

Jednotlivé fáze jsou stejně dlouhé a jejich doba se stanoví podle toho, jak moc chceme hnout se svojí váhou. Délka jedné fáze by ale neměla přesáhnout dva měsíce. Ta třetí fáze je taková veselejší, protože tady se člověk začíná zapojovat do normálně vyvážené stravy.

Hustá polévka zelená

Z běžné stravy to nepůjde

Příjem sacharidů je zkrátka nedá uhlídat, pokud budeme konzumovat přirozenou stravu. Je to logické, sacharidy jsou absolutně všude i tam, kdybychom je nečekali. Proto potřebujeme k této dietě speciálně vytvořené směsi, které nám pomohou. Výhodou je jejich snadná příprava a navíc tyto vyvážená proteinová jídla jsou v takové nabídce, že člověk nemusí přemýšlet nad tím, co by si měl uvařit. Skvělé jsou polévky, ale i takový dietní koktejl je ideální na zasycení. Výsledky se dostaví zaručeně a po návratu zpět na přirozenou stravu se nedostaví ani jo-jo efekt, tudíž se tato dieta řadí mezi jedničky.

Previous post Barvy do tiskárny té nejvyšší kvality
Next post Stěhování nemusí být za trest