Abychom se v bazénu cítili příjemně

Abychom tu mohli dovádět a užívat si volných slunečných dnů, výrobci bazénových příslušenství se zaměřili i na podpůrné prostředky, které nám pobyt v těchto atraktivních místech oživí.
rozdělení hladiny

Příslušenství k bazénům

Navijáky solárních plachet – plachty jsou poměrně těžké, zvláště u objemných nádrží, a pokud není zrovna doma přítomen žádný silný chlap, ženy s plachou mnohdy zápasí jako se soupeřem na žíněnce. Navíjecí zařízení s teleskopickou tyčí se vyrábí v několika modifikacích, buď je stojan navijáku přenosný, nebo je pojízdný, na kolečkách, anebo napevno ukotvený do země.
děvčátka ve vodě
Protiproud – jde o jedno z nejoblíbenějších a nejčastěji instalovaných bazénových příslušenství. Protiproud je výborným masážním médiem, navíc umožňuje zábavnější pohyb ve vodě, vydáte více energie, spálíte více kalorií, budete se cítit více svěží a možná i nějaké to kilo navíc zmizí.
Solární sprcha – před vstupem do bazénu, nebo po jeho opuštění je vhodné se osprchovat čistou pitnou vodou. Nejsme přece žádní vepříci, abychom si z nádrže vytvořili odpadní stoku. A i když jsme čistotní, nezanedbávejme ani očistu pokožky od nánosu chlorované vody. Toto zařízení je vybaveno zásobníkem o objemu až 45 litrů, slunce vodu v zásobníku ohřeje již za několik desítek minut až na teplotu 70 stupňů, proč tedy nevyužít jeho energii zdarma, když je pořizovací cena sprchy velice nízká?
Solární ohřev – kdo by se chtěl koupat v ledové vodě?Tepelná čerpadla nebo solární panely připojené do filtračního okruhu s čerpadlem jsou cenově velmi přijatelná a ty solární moduly dokonce ohřívají vodu úplně zdarma, až o 6 stupňů Celsia . Navíc je jejich instalace doslova primitivní.
Bazénové osvětlení – noční koupání má úplně jiné kouzlo, než to klasické pod slunečními paprsky. Jde o neobyčejnou romantiku, kterou ocení zejména zamilované páry. I děti mají rády kontakt s vodou pod umělým osvětlením, což nejvíce vyniká právě tehdy, je-li nad námi nebe plné hvězd.
vodní radovánky
Hračky – no konečně, my děti je máme nejraději. Jsou to nafukovací lehátka, míče, plovací kruhy, plovací rukávky nebo vesty, potápěčské vybavení (brýle, šnorchly, ploutve), čluny, plavecké brýle a různá gumová zvířátka. Bez toho by nás přece hra v bazénu nemohla bavit.

Previous post Magnetický držák na mobil do auta
Next post Málo místa vyřešíte našimi perfektními kousky