Podlaha jako nová nebo je nová?

Čas od času se neubráníme tomu, že se dřevěná podlaha poškodí. Není to sice příjemné, ale na druhou stranu to není žádná tragédie. Tak jak si měníme barvy na stěnách, tak si můžeme pohrát s podlahou. Nebude to sice hned, ale výsledná práce zajisté potěší. Pokud budeme mít parkety, tak mnohdy stačí vyměnit pouze ten poškozený díl. To ovšem u celodřevěné plochy jde velmi těžko. Nejlepší jsou dubová prkna na podlahu, jelikož se jedná o tvrdé dřevo a hned tak nic ho nerozhází. Někdy i podepsané stáří takové podlaze nevadí, především hodně bude záležet na tom, kde bude. Například na chalupě je to celkem přirozené a navíc to vytváří i velmi příjemnou atmosféru prostředí. V bytě se pustíme za pomoci vhodného nářadí do práce a můžeme přizpůsobit i samotnou barvu. Podlaha bude jako nová.
prkenná podlaha v kuchyni a jídelně

Trhlinky nevadí

Někdy se opotřebením mohou objevit trhlinky. Tak jak nám vadily při užívání, tak nyní je čas si je opravit. Postačí k tomu jednoduchý tmel na spáry. Pokud možno to bude lepší vyspravit před broušením. To je potom pěkně srovná do jedné roviny a nebylo to ani nic složitého. Dokonce na broušení podlahy nemusíme nechat svoje záda a zdraví. Postačí navštívit půjčovnu s nářadím a tak trochu se poptat zdali zapůjčí talířovou brusku pro jemné broušení, válcovou brusku, která si poradí s hrubším broušením a okrajovou brusku. Ta se přirozeně dostane všude tam, kam se větší stroje nedostanou. V půjčovně ještě poradí, jaký brusný papír bude nejvhodnější. prkna lehce ošetřená na podlahu

Jak podlahu ošetřit?

Tak zde se musí uživatelé rozhodně domluvit, jakým způsobem budou pokračovat dál a jak ošetří nyní již pěkně vybroušené dřevo. To krásně prokouklo od předešlých nánosů a tak si může každý vybrat, zdali si podlahu natře olejem, voskem nebo lakem. Všechno má své pro i proti a je pravdou, že za čas se může opět obrousit a změnit vzhled. Podlahové oleje jsou vlastně speciálně upravené pro tyto povrchy. Dokáží dřevo naimpregnovat a zpevnit. Jejich základem je přírodní produkt, lisovaný ze semen rostlin a také může být obohacený o vosk. Kdo nechce vpustit chemii do svého domu, nemusí. Olej dá přirozeně vyniknout dřevu a působí velmi příjemně. Jen bude třeba poté vybrat správné přípravky na údržbu podlahy.

Previous post Všechno kolem svatby
Next post Nakládací rampa musí být bezpečná