Tajemství výroby taneční obuvi

V této souvislosti můžeme hovořit i o tělesných zakončeních – bez rukou a nohou bychom se neobešli a jaké to je žít bez nich, si dobře uvědomí zejména lidé postižení, co jsou upoutáni na invalidní vozík.

taneční obuv

Rozdíly mezi mužskou a ženskou chůzí

O anatomických rozdílech muže a ženy není třeba zeširoka hovořit, každý je dobře zná, ovšem na jednu podstatnou „maličkost“ se zapomíná. Na významné rozdíly tvaru chodidel a způsobu chůze. Z mnoha důvodů nelze doporučit mužům i ženám, aby obouvali obuv vytvořenou pro opačné pohlaví, což u některých naštěstí ani není možné, např. u taneční obuvi. Tomuto fenoménu se věnovala již řada vědců a bylo vypracováno několik odborných studií. Zásadní rozdíly spočívají především v úzké patě a rozdílně formovaném ženském kotníku a dále v tzv. Q úhlu, kdy se liší anatomické úhly mezi kolenním a kyčelním kloubem. Právě Q úhel u žen je větší v souvislosti s širší pánví a těžištěm, které je posazeno o něco níže než u mužů.

taneční boty

Zásadní je podrážka

Výrobci kvalitních bot, ať už se jedná o sportovní, rekreační a vycházkové nebo taneční, pamatují jak na tyto rozdíly, tak i na kvalitu materiálu podešve i stélky. Zaměříme-li se na taneční boty, vnější povrch může mít jakoukoli podobu, ale podstatná je především podrážka. Ta se liší od běžných dámských lodiček ve speciálně zdrsněné strojně broušené kůži, jejímž účelem je zajistit stabilitu na tanečním parketu. Nohy totiž nesmí příliš podkluzovat, ale zároveň nesmí být podrážky příliš přilnavé, jak to dokáže např. měkká pryž. Krokové variace společenských tanců se zakládají na specifickém pohybu a ten zkrátka nelze realizovat v obyčejných teniskách, lodičkách a polobotkách.

Výrobci musí pamatovat i na jednoduché a praktické zapínání, kdy je pata dámských bot pevně fixována a uzavřena, zatímco špička může být otevřená. Pevná pata spolu s kvalitní podrážkou je základ, což vám potvrdí každý zkušený tanečník. Fixační řemínky kolem kotníků jsou ideální ve spojení s tzv. Té spojem uprostřed nártu, který zajistí, aby se bota pohodlně přizpůsobila všem tanečním prvkům.

Previous post Pro motocykly Honda jenom to nejlepší
Next post Užitná hodnota palet překračuje jejich výrobní cenu